Aplikačný postup: Tekutá hydroizolačná membrána na asfaltovej báze na izoláciu základov
Na rozdiel od klasických asfaltovaných pásov možno tekutou hydroizoláciou vytvoriť bezšvovú vodotesnú bariéru, a to bez ohľadu na tvar a zložitosť izolovanej konštrukcie. Je to dané predovšetkým jednoduchosťou spracovania.
01 Miešanie hydroizolácie
Tekutá hydroizolácia sa dôkladne mieša v originálnej nádobe elektrickým miešadlom, až kým nevznikne konzistencia vhodná na aplikáciu. Odporúča sa pripraviť hydroizoláciu 3 minúty pred nanesením.
02 Možnosti aplikácie
Zmiešaná hmota tekutej hydroizolácie sa nanesie na pripravený podklad oceľovým hladidlom, štetcom alebo striekacím zariadením. Má nestekavú konzistenciu, preto ju možno nanášať na vodorovné aj zvislé konštrukcie.
03 Prvá vrstva hydroizolácie
Prvá vrstva tekutej hydroizolácie sa nanesie celoplošne, bez medzier a v rovnomernej vrstve.
04 Výstužná tkanina
Pri aplikácii na zvislé konštrukcie sa do prvej vrstvy tekutej hydroizolácie vloží výstužná sklotextilná tkanina a zahladí sa pretlačenou tekutou hydroizoláciou.
05 Technologická prestávka
Prvá vrstva tekutej hydroizolácie sa nechá dôkladne zaschnúť (min. 24 hodín). Počas schnutia je potrebné chrániť ju pred dažďom. Pred nanesením druhej vrstvy je potrebné skontrolovať, či je prvá vrstva dostatočne suchá, spojená s podkladom, pružná a odolná.
06 Druhá vrstva hydroizolácie
Oceľovým hladidlom alebo štetkou sa nanesie na suchú prvú vrstvu druhá vrstva tekutej hydroizolácie.
07 Celoplošná aplikácia bez prerušenia
Tekutá hydroizolácia sa nanesie dôkladne na celú plochu izolovanej stavebnej konštrukcie tak, aby nevznikli prerušenia, cez ktoré by mohla prenikať voda.
08 Vyzretie a ochrana druhej vrstvy
Druhá vrstva sa po aplikácii nechá vyzrieť približne 3 dni. Hydroizolačnú vrstvu je potrebné chrániť pred dažďom, vodou a mrazom.