Pozvánka: pripojte sa k celosvetovej Build For Life Conference
Profesori z amerického Harvardu, britského Oxfordu alebo architekti z prestížneho rakúskeho štúdia budú patriť medzi viac než 90 rečníkov trojdennej on-line konferencie Build For Life, ktorú organizuje spoločnosť VELUX v dňoch 15. až 17. novembra 2021.
Build for Life 2021 Conference je i pre vás pozvánkou zúčastniť sa na celosvetovej diskusii o tom, ako môžu budovy prispieť k zdravému životnému prostrediu a zlepšiť kvalitu života ľudí na celej planéte. Na digitálnej konferencii, ku ktorej sa svetoví odborníci pripoja z dvoch hlavných pódií v dánskej Kodani, sa môžete zúčastniť zdarma, stačí sa zaregistrovať tu.
Udržateľné budovy ako výzva 21. storočia
V spoločnosti VELUX veríme, že musíme aktívne riešiť výzvy 21. storočia súvisiace s klímou. Je potrebné to urobiť v spolupráci so stavebným priemyslom a podieľať sa na stavbe zdravých a udržateľných budov, ktoré prispievajú ku kvalite života ľudí i planéty. V rámci našej stratégie udržateľnosti sme sa zaviazali podniknúť kroky smerom k pozitívnej zmene a zamerať sa na to, ako môžu budovy pomôcť riešiť globálne výzvy pomocou udržateľných riešení.
Jedným zo spôsobov je i konferencia Build for Life, priekopnícka multidisciplinárna iniciatíva, ktorá vznikla v roku 2021 s cieľom prepojiť ľudí a planétu prostredníctvom kvalitného dizajnu budov.
Termín celosvetovej výmeny nápadov
Tejto celosvetovej výmeny nápadov sa môžete zúčastniť od 15. do 17. novembra, keď sa stretnú architekti, stavitelia, výskumní pracovníci a ďalší významní predstavitelia verejnej mienky. Diskutovať budú o kľúčových výzvach a príležitostiach, ktorým čelí stavebný priemysel.
Súčasťou konferencie bude VELUX Daylight Symposium
Súčasťou konferencie Build for Life 2021 bude 9. VELUX Daylight Symposium, ktoré je určené pre vedcov, architektov a ďalšie osoby s profesionálnym záujmom o denné svetlo v modernom stavebníctve.
„Ako môžeme prispieť k udržateľnému rozvoju pomocou návrhu budov?„ Pozrite sa na trojdňový program VELUX, rezervujte si miesto a zapojte sa do konverzácie o budúcnosti budov a tiež o tom, ako môžeme spoločne podporiť udržateľnosť v stavebníctve.
Čo môžete čakať od konferencie Build for Life Conference 2021?
- Bezplatná digitálna akcia s viac ako 90 rečníkmi z celého sveta
- Nevšedný zážitok z virtuálnej konferencie plné technologických noviniek
- Dve virtuálne pódiá s prednáškami inšpiratívnych odborníkov z odboru
- Compass Stage so zameraním na výzvy a príležitosti architektúry dneška
- Daylight Symposium Stage so zameraním na význam denného svetla v dizajne
- Nové poznatky a pohľady súvisiace s udržateľným stavebníctvom
- Úvod do inovatívnych globálnych stavebných inovácií
Jedna vízia, dve pódiá, množstvo rečníkov
Compass Stage
Preskúmajte sedem najväčších výziev súčasného stavebníctva, medzi ktoré patria potreba flexibility v dizajne, silnejúca rola budov v našich komunitách, nové požiadavky na zdravšie a udržateľnejšie životné priestory.
Medzi hlavnými rečníkmi na popoludňajšom Compass Stage (13:00 – 18:00) budú:
- Joseph Allen, asistent profesora, Harvard T.H. Chan School of Public Health
Joseph Allen ponúkne čerstvý pohľad na čerstvý vzduch v budovách s využitím najnovších poznatkov vedy a výskumu, aby ukázal, ako zdravé vnútorné priestory podporujú výkon a pohodu.
- Juri Troy, profesor na HFT Stuttgart, majiteľ JT Architects, Rakúsko
Juri Troy vysvetlí hodnotu a nutnosť navrhovania budov s dlhou životnosťou. Udržateľný dizajn predstaví na svojom projekte The Sunlight House.
The Daylight Symposium Stage
Od roku 2005 skúma Daylight Symposium význam denného svetla pri stavbe zdravých budov. V minulom roku sa zišlo viac ako 40 lídrov z oblasti výskumu a praxe, aby odpovedali na základnú otázku: Ako môžeme prekonať priepasť medzi výskumom a praxou v otázke denného svetla?
Medzi hlavných rečníkov na dopoludňajšom Daylight Symposium Stage (10:30 – 12:00) patria:
- Jakob Strømann Andersen (Dánsko), riaditeľ pre inovácie a udržateľnosť, Henning Larsen Architects
Môžu generatívne algoritmy zlepšiť prácu s denným svetlom? Jakobova prezentácia sa bude touto otázkou zaoberať a ukáže, ako môžeme preskúmať množstvo návrhov s denným svetlom a identifikovať tie najlepšie.
- Manuel Spitschan (UK), University Research Lecturer, Katedra experimentálnej psychológie na Univerzite v Oxforde
Manuel Spitschan bude diskutovať o princípoch cirkadiánnej a neuroendokrinnej fototransdukcie a o tom, ako možno poznatky získané z vedeckých a terénnych štúdií využiť k podpore praxe.
- Till Roenneberg (Nemecko), emeritný profesor Lekárskej fakulty LMU Mníchov, prezident World Federation of Societies for Chronobiology (WFSC)
Till Roenneberg bude prezentovať poznatky z nedávnych štúdií, ktoré skúmali, aký vplyv na nás mali zmeny životného štýlu a prostredia počas lockdownu v dobe covidu.
- Yvonne de Kort (Holandsko), profesorka a vedúca Katedry environmentálnej psychológie interakcie medzi človekom a technológiou, oddelenie priemyselného inžinierstva a inovatívnych vied na Eindhoven University of Technology (TU/e)
Yvonne de Kort predstaví projekt LIGHTCAP, európsku školiacu sieť v rámci projektu Marie Skłodowska-Curie. LIGHTCAP si kladie za cieľ poskytnúť inovatívny impulz pre naše nazeranie na zložité a komplexné vzťahy medzi svetlom, vnímaním, pozornosťou a poznaním.