Epoxidový náter ako parozábrana (pracovný postup)
Na vytvorenie účinnej bariéry proti vlhkosti, prenikajúcej cez podlahové konštrukcie cementových poterov alebo betónových podláh, cez staré existujúce podklady a liaty asfalt a ďalšie citlivé a veľmi nasiakavé podklady, možno použiť dvojzložkový epoxidový základný náter.
Tip: Pred lepením podlahoviny
Ak sú rovinnosť ako aj povrch náteru vyhovujúce pre položenie podlahoviny, nie je potrebné povrch upravovať pomocou samonivelizačnej hmoty. Pružná alebo drevená krytina sa môže lepiť priamo na podklad bez predchádzajúceho zapieskovania. Lepenie sa odporúča realizovať do 48 hodín od nanesenia posledného epoxidového základného náteru. Povrch je potrebné pred lepením celoplošne prebrúsiť čiernym padom alebo brúsnym papierom. Na lepenie drevených podláh sa odporúča používať iba reaktívne lepidlá.
07 | Prvá vrstva náteru
Pomocou valčeka na dlhej rúčke vhodného na epoxidové nátery sa nanesie prvá vrstva epoxidového náteru. Náter sa nanáša do kríža na celú plochu.
08 | Technologická prestávka
Pred nanesením druhej vrstvy sa nechá prvá vrstva dôkladne zaschnúť (min. 12 hodín).
09 | Druhá vrstva náteru
Druhá vrstv sa nanesie po približne 12 hodinách, najneskôr však do 48 hodín po vytvrdnutí prvej vrstvy.
10 | Kremičitý piesok
Druhá vrstva náteru, sa ešte za čerstva posype kremičitým pieskom. Odporúča sa použiť aspoň 2 kg kremičitého piesku na štvorcový meter.
11 | Technologická prestávka
Povrch druhej vrstvy epoxidového náteru zasypaného kremičitým pieskom sa nechá tvrdnúť 24 hodín.
12 | Odstránenie voľných častíc
Hneď ako je povrch suchý, pozametajú sa pomocou metly s tvrdými štetinami všetky voľné častice, alebo sa voľné častice povysávajú vhodným priemyselným