Priesaky vody cez betónové konštrukcie
Izolujeme stavbu voči tlakovej vode a priesakom.
Pri prevádzke stavieb vyhotovené z betónových konštrukcií sa v mnohých prípadoch stretávame s tým, že po čase začnú priestory, ako sú podzemné garáže, výťahové šachty alebo iné technické priestory, vlhnúť, čo sa prejavuje tlakovým pôsobením a priesakmi vody do stavby.
Ako riešiť priesaky vody?
Tlakovému prestupu vody do stavby je možné úspešne zamedziť. V prvom rade je potrebné previesť diagnostiku a analýzu stavby. Informácie získame z obhliadky, projektovej dokumentácie, jadrových vrtov, analýzou a laboratórnym skúšaním vzorky stavebných materiálov. Na základe získaných informácií je možné navrhnúť účinný spôsob izolácie stavby prevedením tlakovej injektáže.
Ako odizolovať betónové konštrukcie?
Na zamedzenie a utesnenie priesaku či tlakovej vody, ktorá v reálnom čase vyteká z betónovej konštrukcie, musia byť použité vo vzájomnej kombinácii jedno- a viackomponentné materiály, ktoré sa skladajú z 2 až 5 komponentov (zložiek). Miešaním viacerých komponentov je možné ovplyvňovať vlastnosti a reakčný čas tesniacej látky tak, aby na jednej strane prenikla do pórov betónovej konštrukcie, ale aby na druhej strane nevytiekla von.
Izolácia sa prevádza na miestach priesakov s preinjektovaním plochy s dostatočnou rezervou. Injektáž muriva spočíva vo vytýčení diela, vedení a vyhotovení vrtov pod správnym uhlom, vyčistení vrtu od nečistôt, v osadení navŕtavacích alebo nalepovacích obtulátorov, pretmelení miesta injektáže a aplikácii injektáže PU viaczložkovej živice viackomponentnou tlakovou pumpou.
Po ukončení injektážnych prác sa odstránia obtulátory, povrchové praskliny sa utesnia, priestor sa vyčistí strednotlakým vodným lúčom a povysáva priemyselným vysávačom. Takto izolovaný priestor je pripravený na ďalšie povrchové a konečné pohľadové úpravy.
www.elcop.eu
info@elcop.eu
0904 066 066
Zdroj: PR článok ELCOP, s.r.o.