Pracovný postup: Kamenný koberec v interiéri či exteriéri
Kamenný koberec predstavuje modernú povrchovú úpravu. Ide o dekoratívny a odolný povrch, určený predovšetkým na úpravu podláh v exkluzívnych priestoroch, ale aj na úpravu plôch, ako sú predajne, hotelové haly, autosalóny, kúpele, kaviarne, lodžie, balkóny a podobne.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
08 | Zapečatenie povrchu
Na zaschnutú vrstvu sa nanesie epoxidový náter. Najskôr sa dôkladne premieša zložka A, pridá sa zložka B a zmes sa premieša elektrickým miešadlom (max. 500 ot./min., 3 až 5 minút). Premiešaný materiál sa preleje do čistej nádoby a znovu premieša.
09 | Hrany schodu
Na vytvorenie rovných hrán sa na hranu prilepí ukončovací profil (6 mm). Na nalepenie sa použije epoxidová lepiaca malta zmiešaná s epoxidovou živicovou bázou s prímesou kremičitého piesku so zrnom 0,1 až 0,5 mm.
10 | Zvislá plocha
Na zvislé plochy je potrebné naniesť najskôr základný náter (v tenkej vrstve) – zmes polyuretánovej živice s tixotropnou prísadou (8 váhových percent tixotropnej prísady z hmotnosti polyuretánovej bázy). Základný náter sa nanáša na podklad špachtľou.
11 | Nanesenie mramorového piesku
Mramorový piesok sa zmieša s polyuretánovou živicou v pomere 25 : 1,25 pomocou nízkootáčkového miešadla. Zmes sa na podklad nanesie oceľovým hladidlom spôsobom mokré do mokrého a podľa potreby sa vyhladí. Po zaschnutí sa povrch zapečatí epoxidovým náterom.
Článok bol uverejnený v časopise Stavebné Materiály.