Oprava balkóna (Pracovný postup)
Opravy balkónov nie sú jednoduchou záležitosťou. Skúseností s realizáciami opráv pribudlo, ale nie vždy ich vieme správne zúročiť. Oprava nesmie prebiehať živelne, musí jej predchádzať zodpovedné posúdenie a komplexný návrh skúseného odborníka, ktorý bude rešpektovať požiadavky užívateľa a zároveň spĺňať všetky tepelnotechnické požiadavky na konštrukciu.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Krok 4: Prvá vrstva ochrannej malty
Na povrch upravený výplňovou maltou sa nanesie hladkou stranou oceľového hladidla veľmi tenký kontaktný film dvojzložkovej pružnej cementovej malty a do ešte čerstvého filmu sa nanesie prvá ochranná vrstva (hrúbka min. 2 mm).
Krok 5: Vystuženie ochrannej vrstvy
Do ešte čerstvej prvej vrstvy pružnej cementovej malty sa vloží sklotextilná mriežka odolná proti alkáliám a povrch sa vyhladí hladkou stierkou.
Krok 6: Druhá vrstva ochrannej malty
Po počiatočnom zaschnutí pružnej cementovej malty (min. 4 až 5 h) sa nanesie druhá ochranná vrstva malty. Povrch sa vyhladí.
Neprehliadnite: Drevená truhlica nielen na balkón
Krok 7: Finálna vrstva
Na zaschnutú druhú vrstvu pružnej cementovej malty sa nanesie štetcom rozpúšťadlová penetrácia pod finálny pružný náter. Po zaschnutí penetrácie (približne 5 až 6 h) sa nanesie štetcom alebo valčekom finálny pružný náter na báze akrylovej živice (min. dva nátery, technologická prestávka medzi nátermi 24 h).
Vizualizácia detailu: Mgr. art. Ján Malík
Článok bol uverejnený v časopise Stavebné materiály 6/2019.