Pracovný postup: Pružná hydroizolácia pod keramické obklady a dlažby
Na zabránenie hromadenia vlhkosti v stavebných konštrukciách pod keramickými obkladmi a dlažbami, obmedzenie kondenzácie vodných pár v dôsledku rozdielnych teplôt a zamedzenie vzniku plesní je vhodné podklad ošetriť tekutou plošnou hydroizoláciou v kombinácii s izolačnými pásmi, ktoré sa aplikujú do kútov, rohov a pod dilatácie.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Krok 5: Druhá hydroizolačná vrstva
Po dostatočnom vyschnutí prvej vrstvy (približne 1 hod.) sa nanesie druhá vrstva, ktorá musí dostatočne prekryť prvý náter vrátane izolačných pásov a manžiet. Po vyschnutí druhého náteru (približne 1 až 2 hod.) sa môže začať lepiť obklad alebo dlažba.
Krok 6: Lepenie obkladu a dlažby
Na podklad sa nanesie hladkou stranou hladidla v tenkej vrstve kontaktná vrstva lepidla. Na čerstvú kontaktnú vrstvu sa zubovou stranou hladidla nanesie v jednom smere rovnomerne ďalšia vrstva lepidla. Keramický obklad alebo dlažba sa ľahkým posuvným pohybom usadí do lepidla a vyrovná sa.