Zabudovanie stavebného puzdra do muriva (Pracovný postup)
Stavebné puzdro na posuvné otváranie dverí nahrádza časť dverí a zároveň chráni zasunuté dverné krídlo vo vnútri. Uľahčuje manipuláciu s dverným krídlom a nepotrebuje prah, čím vzniká bezbariérový prechod. Stavebné puzdro je vhodné na zabudovanie tak do murovanej priečky, ako aj do priečky zo sadrokartónu.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Variant A – osadenie puzdra do existujúcej priečky
Krok 10: Hrubý stavebný otvor
Hrubý stavebný otvor sa pripraví v závislosti od šírky čistého priechodu. Výška stavebného otvoru sa pripraví na úroveň dokončenej podlahy (dlažba, plávajúca podlaha). Do otvoru sa vloží preklad a vyhotovia sa výseky na kotviace plechy podľa ich polohy na drevenej stojine a na zadnej strane plechovej kapsy.
Krok 11: Podloženie puzdra
Pred zabudovaním stavebného puzdra sa vyznačí stavebná váhoryska, a to vo výške 1 m od čistej podlahy. Puzdro sa podloží do budúcej výšky čistej podlahy tak, aby bolo v úrovni váhorysky. Pätka sa vytvaruje podľa potreby. Puzdro sa upevní do podlahy cez pätku pomocou skrutiek alebo sa upevní do podlahy.
Krok 12: Vyváženie v horizontálnom smere
Po osadení puzdra do otvoru sa jeho poloha upraví pomocou vodováhy v horizontálnom smere podľa koľajnice.
Krok 13: Vyváženie vo vertikálnom smere
Po vyvážení v horizontálnom smere sa stavebné puzdro vyváži aj vo vertikálnom smere.
Krok 14: Zafixovanie penou
Po vyvážení vodováhou a osadení systému sa puzdro zafixuje do hrubého stavebného otvoru pomocou nízkoexpanznej montážnej peny.
Krok 15: Zrezanie peny
Hneď ako pena dostatočne vytvrdne, zreže sa na úroveň puzdra.