Rýchla a jednoduchá hydroizolácia striech a základov
Mapei predstavuje nový hydroizolačný náter, s ktorým možno jednoducho a efektívne opraviť zatekajúce strechy, ale aj spoľahlivo ochrániť základy stavieb pred vodou.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Systém PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS od spoločnosti Mapei je určený na hydroizoláciu striech či základov, zároveň sa však dá využiť aj pri ochrane iných kovových povrchov, napríklad odkvapov. Emulzia PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS sa vyznačuje vysokou pružnosťou a schopnosťou dokonale premostiť trhliny.
Vďaka inovatívnemu zloženiu na báze vody je navyše odolná proti UV žiareniu. Veľkou výhodou je, že oprava strechy s riešením PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS nevyžaduje použitie penetračného náteru. Hydroizolačnú membránu možno nanášať ručne alebo strojovo vhodným striekacím zariadením. Vďaka jednoduchej aplikácii je postup stavebných prác rýchly, čo šetrí čas i peniaze.
Príprava podkladu
Viacúčelová, bitúmenová emulzia PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS je vhodná na betónové, cementové, bitúmenové aj kovové podklady. Na vyrovnanie cementového podkladu výrobca odporúča použiť malty z radu Mapegrout, prípadne Mapeslope na vyrovnanie starých asfaltových pásov. Pred nanesením prípravku je dôležité povrch vhodne upraviť. To znamená odstrániť prípadné nečistoty, prach, štrk či mastnotu. Okrem toho je vhodné kovový povrch aj opieskovať, aby sa zabezpečila dokonalá prídržnosť náteru na podklad.
Jednoduchá aplikácia emulzie PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS
Hydroizolácia je pripravená na priame použitie. Obsah balenia stačí premiešať. PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS sa nanáša v dvoch vrstvách buď štetcom, valčekom, hladidlom alebo striekacím zariadením. Zasypanie základov alebo nanášanie ochrannej vrstvy musí byť realizované až po úplnom vyschnutí hydroizolácie PLASTIMUL HIGH FLEX PLUS.
Čas medzi zaschnutím prvej vrstvy a nanesením druhej vrstvy by mal byť minimálne 24 hodín. Závisí od viacerých faktorov, akými sú poveternostné podmienky, okolitá teplota, vlhkosť vzduchu, hrúbka vrstvy, ale aj podklad, na ktorý sa náter nanáša.
Viac na www.mapei.sk
Zdroj: PR článok MAPEI SK