Sádrovláknitá podlaha (pracovný postup)
Nerovnosti podkladu do 10 mm je potrebné vyrovnať vhodným samonivelizačným poterom, pri nerovnostiach podkladu do 20 mm je potrebné podklad vyrovnať jemným cementovým poterom.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
06 | Druhá doska
Do nanesenej vrstvy lepidla sa položí natupo druhý podlahový dielec tak, aby sa drážky vzájomne prekryli.
07 | Skrutkovanie dosiek
Dve vzájomne prekryté drážky sa zoskrutkujú špeciálnymi skutkami s dĺžkou 17 mm (podlahové dielce s hr. 18 mm) alebo 22 mm (podlahové dielce s hr. 23 mm). Dielce sa skrutkujú na vyznačenom mieste drážky v osovej vzdialenosti skrutiek ≤ 300 mm.
08 | Zvyšky lepidla
Po vzájomnom spojení podlahových dielcov skrutkami má byť v mieste drážok vidieť prebytočné množstvo lepidla. Zvyšky lepidla možno odstrániť po približne 12 h, a to ostrou špachtňou. Hotovú suchú podlahu nie je možné zaťažovať približne 4 h (v závislosti od teploty okolitého prostredia).
09 | Zrezanie dilatačného pásu
Po nálnej úprave (plávajúca podlaha, dlažba) podlahy sa zreže obvodový dilatačný pás (zachovanie akustickej nepriezvučnosti). Pri realizácii finálnej úpravy povrchov (linoleum, vinyl) je potrebné upraviť podlahu samonivelizačnou stierkou.
spracované z podkladov firmy KNAUF Bratislava