Zabráňte vlhnutiu muriva v dome aj byte
Máte vlhké murivo a tvoria sa vám v dome alebo byte plesne? Vyriešte tento problém natrvalo.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Prečo murivo vlhne?
Vlhnutie muriva môže spôsobovať: poškodená, nesprávne prevedená, absentujúca vodorovná, resp. zvislá izolácia, izolácia po životnosti, tepelné mosty a kondenzácia vlhkosti v murive a na povrchu muriva, poškodené vodovodné, kanalizačné, dažďové potrubie, kondenzácia vlhkosti pri potrubiach, chráničkách potrubí či techn. priestoroch, zatekanie vody z poškodenej strechy, atiky, prípadne iné.
Čo je následkom vlhnutia?
Vlhnutie sa prejavuje tvorbou vlhkých máp, plesní, potuchliny, narušovaním, degradáciou a opadávaním omietky, vyzrážaním anorganických solí a tvorbou útvarov – soľných výkvetov v podobe kryštalického prášku na povrchu omietky alebo muriva. Prestupom vodorozpustných solí sa zvyšuje salinita muriva a obsah síranov, chloridov, dusičnanov, čo predstavuje zasolenie muriva.
Ako vlhnutie vplýva na zdravie človeka?
Na mokrých stenách sa v kútoch múrov tvoria plesne, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie človeka. Vdychovanie spór plesní spôsobuje zdravotné problémy, ako je malátnosť, oslabená imunita, zápaly a iné.
Čo býva hlavnou príčinou vlhnutia muriva v domoch a bytoch?
Vo väčšine prípadov dochádza k prestupu vlhkosti cez pôvodnú hydroizoláciu stavby. Dôvodom je, že hydroizolačný materiál starnutím stráca svoje izolačné vlastnosti, vlhkosť tak prestupuje do muriva, čo spôsobí následné kapilárne vzlínanie murivom.
Ako zamedziť vlhnutiu stavby?
Pri poškodenej vodorovnej či zvislej izolácii stavby odporúčame využiť technológiu tlakovej aplikácie izolačnej hmoty WBg do muriva, a to bez nutnosti odkopávania stavby, odnažovania základov či narušenia statiky stavby.
Predstavujeme: Tlaková izolácia stavieb proti vlhkosti
Prevádzame izoláciu stavieb proti vlhkosti kapilárnym vzlínaním alebo proti tlakovému pôsobeniu vlhkosti. Izolačná hmota sa aplikuje tlakovou pumpou pod tlakom 2 – 3 bary, reaguje s vlhkosťou obsiahnutou v murive, rozpína sa a pozvoľne preniká kapilárnym systémom muriva.
Izolačná hmota dokonale vyplní póry stavebného materiálu a vytvorí súvislú izolačnú vrstvu. Izolačná hmota obsahuje ióny striebra a má antibakteriálne účinky.
Výhody tlakovej injektáže WBg oproti konkurencii:
✓ pri reakcii s vlhkosťou sa rozpína
✓preniká kapilárnym systémom
✓ vytvára súvislú izolačnú vrstvu
✓ elastická, flexibilne pracuje so stavbou
✓ protiplesňová, obsahuje ióny striebra
✓ nenarušuje statiku stavby
✓ dlhá životnosť, viac ako 30 rokov
Bezplatné poradenstvo na zistenie príčiny vlhnutia muriva:
Infolinka +421 904 066 066
ELCOP, s.r.o.
Piesková 1153/14
949 01 Nitra
IČO: 31605826
IČ DPH: SK2020476139
Zdroj: PR článok ELCOP, s.r.o.